MKM infotahvlite pilootprojekt

Pexels

Alljärgnevalt kajastame MKMi pressiteadet nn silditoetuse kohta:

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Pressiteade

23.01.2023

Pilootprogramm aitab kasvatada teadlikkust tööstusettevõtetest

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi vedamisel alustas pilootprogramm, mille eesmärk on kasvatada kogukondades teadlikkust tööstusettevõtete tegevustest.

Kümnel Eestis tegutseval tööstusettevõttel on pilootprogrammi raames võimalus soetada oma tootmisalale enda ettevõtet tutvustav infotahvel. Infotahvli tellimise ja paigaldamise kulu kannab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Tellimuse esitamise hõlbustamiseks on juba välja töötatud infosildi kujunduse baaslahendus, mida isikupärastatakse ettevõtte logo, fotode ja tekstidega.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvani sõnul annavad infotahvlid tööstusettevõtetele võimaluse oma tegevusi rohkematele inimestele tutvustada ning võimendada tööstuse nähtavust nii kogukonnas kui laiemalt. „Kahtlemata on ettevõtetel praegu keerulised ajad, kuid vaatamata sellele on ka kriiside ajal vaja tegeleda pika vaatega. Just seetõttu oleme laiemalt võtnud fookusesse Eesti innovaatilise ja kaasaegse tööstuse nähtavuse tõstmise nii siseriiklikult kui väljaspool. See on vajalik nii ekspordi suurendamiseks kui siseriiklikult teadlikkuse tõstmiseks. Infotahvlid on üks osa kogu pikemast tegevuste jadast, mida nähtavuse suurendamiseks plaanime teha,“ selgitas minister.

Pilootprogramm on suunatud Eestis registreeritud tööstusettevõtetele, kelle viimase kahe majandusaasta keskmine käive on olnud vähemalt 200 000 eurot aastas.

„Üle Eesti tehakse väga ägedaid füüsilisi tooteid – meie eesmärk on selle suurem teadvustamine ühiskonnas. Et kogukonnad saaksid olla uhked oma piirkonna ettevõtete üle ning ehk inspireeriks see ka tulevast põlve tööstuse arengusse panustama,“ avaldas Järvan lootust.

Taotlemine on EASi ja Kredexi ühendasutuse koduleheküljel avatud. Registreerumine ja lisainfo tingimuste kohta:  https://eas.ee/infosiltide-taotlusprogramm/