Uus väikelaste kosmeetikatoodete juhend, 2. trükk

Pexels

Ohutu kosmeetika väikelastele
Juhend tootjatele ja ohutuse hindajatele (2. väljaanne, 2023). Väljaandja Euroopa Kosmeetika- ja Tarbijatervise Komitee (CD-P-COS).

Kosmeetikatooted peavad olema ohutud kõigile kasutajatele, olenemata nende vanusest. Väikelapsed on aga teatud kemikaalide toksiliste mõjude suhtes eriti tundlikud, mis tähendab, et tuleb tegeleda kõigi lastekosmeetikaga seotud teadaolevate terviseriskidega. Kui kosmeetikatoodete omadused ja pakend – parfüüm, välimus, vorm, värvus või suurus jne – on kujundatud atraktiivseks, võib probleem süveneda, kuna väikelapsed ei pruugi teha vahet näiteks kosmeetikal ja toiduainetel. Tulemuseks on reaalne mürgistus- või lämbumisoht väikelastele, kes neelavad kosmeetikatooteid või isegi nende pakendi osi.

"Ohutu kosmeetika väikelastele (2. väljaanne, 2023)" pakub sidusrühmadele uusimaid teaduspõhiseid juhiseid ja on CD-P-COS-i jõupingutuste põhimeede selliste terviseriskide vähendamisel. Selle juhendi aluseks on Euroopa Nõukogu resolutsioon CM/ResAP(2012)1 imikutele mõeldud kosmeetikatoodete ohutuskriteeriumide kohta.

Muudetud teine väljaanne sisaldab:

  • uued jaotised nanomaterjalide ja endokriinsüsteemi kahjustajate kohta;
  • kosmeetikatoodete koostisosade ohutusvaru ajakohastatud arvutus;
  • muudetud valmistoodete ohutuse hindamise kriteeriumid;
  • soovitused konkreetse toote kasutamiseks (nt fluoriid, laste pühkepaberid);
  • ajakohastatud uuringud ja regulatiivsed viited.