Koolitused ja projektid

Hoolime & Vastutame protsessiohutuse seminar

03.11.2017

EKTL korraldab ICCA toetusel ning H&V programmi raames seminari, mis käsitleb ettevõtte protsessiohutust ning selle võimalikke mõõdikuid. Seminar toimub 7. detsembril Tallinnas Susi hotelli seminarisaalis. Tegemist on inglise keelese üritusega ning lektoriks on palutud CEFICu ekspert Stefan Drees. Osalema on oodatud kõik H&V ettevõtted, aga samuti kõik teised protsessiohutuse vastu huvi tundvad Liidu liikmed.

Seminar kestab orienteeruvalt 10st 15.00-ni. 

Teemad, mida seminaril käsitletakse on alljärgnevad:

1. Introduction. Importance of Process Safety Management
2. Process hazard identification and risk assessment
3. Risk reduction strategies( briefly management systems, SEVESO)
5. Meaningful KPIs - how to measure PSM performance
a) ICCA globally harmonised process safety metric
b) CEFIC/ICCA guidance on implementation and reporting

Põlevkivi Kompetentsikeskus kutsub osalema: rahvusvaheline põlevkivikonverents "Põlevkivitööstus ringmajanduses"

03.11.2017

16. novembril 2017 Jõhvis toimuva rahvusvahelise põlevkivikonverentsi peateema on "Ringmajandus põlevkivitööstuses". Konverentsi avab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Ando Leppiman. Konverentsil astuvad üles Paola Migliorini Euroopa Komisjonist, Ado Lõhmus Keskkonnaministeeriumist, Arina Koroljova Eesti Energiast, Marti Viirmäe Viru Keemia Grupist, Tallinna Tehnikaülikoolist Tiit Kaljuvee ja Veiko Karu, Pilleriin Laanemets Eesti Plastitööstuse Liidust ja Janek Reinik Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudist. Paneeldiskussioonis arutatakse kui ringne saab olla põlevkivitööstus.

Vaata täpsemalt Põlevkivi Kompetentsi lehelt

Toimus kosmeetika teabepäev – 10.10.2017

10.10.2017

Sotsiaalministeerium, Terviseamet ja EKTLi korraldasid koostöös kosmeetika teabepäev. Üritus oli üles ehitatud viisil, mis võimaldaks käsitleda kõiki peamisi kosmeetikatoodete tootmist ja levitamist puudutavaid õiguslikke nõudeid nii kosmeetikamäärusest kui teistest regulatsioonidest johtuvalt. Juttu tehti nii kokkupuutepunktidest kemikaali- ja looduskaitseregulatsiooniga, kui ka headest tootmistavadest, mikrobioloogiast ning vastutustundlikust turundustegevusest. Lisaks andis ettevõtte-poolse praktilise ülevaate kosmeetikaga seotud sertifitseerimisprotseduuridest Eurobio Labi esindaja.

Ettekanded jõuavad peatselt Terviseameti veebilehele, aga huvi korral võib pöörduda ka EKTLi poole.

Alljärgnevalt toome ära kõik päevakorras olnud teemad ning vastavad esitluste tegijad:

Loe edasi...

Infoks: Near Miss ehk Napilt Pääsemiste koolitus 01.11.2017 EMÜ, Tartu

04.10.2017

Jagame infot koolituse kohta, kus tegeletakse Near Miss ehk napilt pääsemiste käsitlemisega, sest nõue registreerida „napikaid“ (peaaegu juhtunud õnnetusi) tuleneb nii Töötervishoiu ja –ohutuse seadusest, kui ka mitmetest juhtimissüsteemi standarditest. Nüüd on selline väga praktiline koolitus „ÕNNETUSTE ENNETAMINE LÄBI NAPILT PÄÄSEMISTE JA OHUOLUKORDADE SÜSTEEMI“ tulemas 01.11.2017 Maaülikoolis. Kindlasti on „napikate“ registreerimine ning käsitlemine väga tähtis osa keemiatööstuse ettevõtete ohutuse tagamise protsessis ning seetõttu jagame selle koolituse infot ka oma Liidu liikmetega.

Koolitajaks on Siim Ansberg, kes on pikalt töötanud töö- ja kvaliteedijuhi ametis Saint Gobainis ning on väga hea koolitaja ning praktik!

Info koolituse kohta on SIIN.

Toimus kemikaaliohutuse baaskoolitus allkasutajatele

01.09.2017

EKTL korraldas 29. augustil koostöös Balti Keskkonnafoorumiga kemikaaliohutuse algkoolituse ettevõtetele, kes käitlevad oma majandustegevuse raames ohtlikke kemikaale. Käsitleti laia ringi allkasutajaid puudutavaid kemikaaliteemasid. Tegemist on projektiga, mille raames kemikaalitootjad Liidu vahendusel panustavad vastutusse tarneahelas. BEF jätkab samal ajal „Fit for REACH“ projektiga, mis loob suurepärased eeldused koostööks kemikaaliohutuse edendamise alal.

Kohad tasuta koolitusel osalemiseks täitusid kiirelt ning hetkel kaalutakse võimalusi koolitust korrata aasta lõpus või uue alguses.

Koolitusmaterjale on võimalik hankida pöördudes näiteks EKTLi poole. DSC 1749


Lehekülg 1 / 28