Kutse ümarlauale Ohtlike kemikaalide asendamine ohutumatega – väljakutse ettevõtetele. Kas ja kuidas riik saab aidata?

10.11.2016

Balti Keskkonnafoorum kutsub ümarlauale: 

13. detsember 2016, kell 10.00-12.00
Radisson Blu Hotel OLÜMPIA, Liivalaia 33 , Tallinn

Ümarlaua eesmärk on arutleda, kas Eesti ettevõtjad on tegelikult valmis ohtlikke kemikaale asendama – kas ning kuidas saaks riik neid selles toetada?

Märkimisväärne hulk ettevõtteid on siiani teadmatuses oma rollist ja kohustustest tulenevalt REACH- määrusest, mille põhimõte on soodustada ohtlike kemikaalide asendamist ohutumatega. Ettevõtted, eriti VKE-d, kes on väga ohtlike ainete kasutajad, ei pruugi inim- ja finantskapitali piiratuse tõttu olla võimelised oma kohustusi ohtlike kemikaalide asendamisel täitma.

Kutsume Teid osalema kemikaaliohutuse ümarlaua arutelul. Terviseameti spetsialistid annavad ülevaate REACH järelevalve tulemustest ja väga ohtlike ainete kasutusest, MKM-i esindaja räägib riiklikest toetusmehhanismidest ja Balti Keskkonnafoorum tutvustab projekti LIFE Fit for REACH. Üheskoos ministeeriumite, järelvalveasutuste, tööstusliitude, ettevõtete ja toetusi pakkuvate asutuste esindajatega soovime arutleda ohtlike kemikaalide asendamise temaatikat – miks on see nii keeruline ja kuidas seda soodustada.

Arutelu algab kell 10:00 ja kestab orienteeruvalt 2 tundi. Hommikukohvi pakume alates kella 9:30-st ning arutelu lõpetab lõuna kell 12.

Palume osalemise registreerida hiljemalt 2. detsembril aadressil:

https://goo.gl/forms/oQ7gA3pPuSLHHsIu1 
Palume ka teada anda, kui Teil pole võimalik üritusel osaleda.

Rohkem informatsiooni projektist LIFE Fit for REACH: http://fitreach.eu/et 

Lugupidamisega,
Sandra Oisalu

MTÜ Balti Keskkonnafoorum/Baltic Environmental Forum Estonia
Liimi 1, 10621 Tallinn, Estonia
Tel/Fax: +372 6597 028
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 
www.bef.ee 

Viimati uuendatud 10.11.2016