TÜ korraldab "Analüüsimetoodikate valideerimise" kursuse

02.04.2012

TÜ Katsekoda annab teada, et plaanis on korraldada koolituskursus "Analüüsimetoodikate valideerimine". Selleks, et koolitus osalejatele võimalikult kasulikuks kujuneks, on kursus nüüdsest kahepäevane. Kursuse esimene päev on 26. aprill ja järg toimub 11. mail 2012.

Kursuse tutvustus.

Sihtgrupp: laborite kvaliteedijuhid, peaspetsialistid, grupijuhid ja teised analüüsimetoodikate valideerimisega kokku puutuvad töötajad.

Kursuse lühikokkuvõte: kursuse käigus antakse ülevaade analüüsimetoodikate valideerimisest, tutvustatakse vastavaid mõisteid ja meetodeid. Käsitletakse valideerimise näiteid erinevate analüüsimeetodite puhul.
 

Kursuse teisel päeval toimuvas seminar-praktikumis on osalejatel võimalus valideerimise parameetreid omakäeliselt välja arvutada. (Arvutustes kasutatakse etteantud andmeid. Osalejad võivad enne kursuse toimumist saata ka oma andmeid. Kui nende andmete avaldamine on lubatud ja need osutuvad koolituseks sobivateks, siis võivad need näited ka koolitusse jõuda.)

Töö toimub, kas MS Exceli või Open Office tarkvaraga. Võimaluse korral palume osalejatel kaasa võtta oma arvuti. Teatud hulk arvuteid on olemas ka koolitusklassis (MS Excel tarkvaraga). Praktikumi sujuvaks kulgemiseks peaks kõik osalejad tundma MS Excel või Open Office tarkvara kesktasemel - andmete ja valemite sisestamine, valemite kopeerimine, funktsioonide kasutamine.


Üldinfo:
Kursuse viivad läbi Riin Rebane (1. päev) ja Ivo Leito (2. päev).

Kursuse kestus: 2 tööpäeva: 26.04.12 ja 11.05.12

Teadmiste kontroll: Kursuse teise päeva alguses toimub teadmiste kontroll (kontrolltöö), mille positiivsel sooritamisel saab osaleja ka vastava märkega tunnistuse. Kursuse praktilisele osale teadmiste kontrolli ei järgne.

Kohtade arv: loeng (1. päev) maksimaalselt 40, praktikum (2. päev) maksimaalselt 25 inimest.

Toimumise koht: TÜ Chemicum, Ravila 14a (ruumi täpsustame eraldi), Tartu

Saabumine/registreerumine alates 9:30, õppetöö algus 10:00.

Kursuse hind: Ainult loeng ja test: 140 EUR osavõtja kohta. Loeng, test ja praktikum 180 eur osavõtja kohta. Hinna sees on kursuse materjalid ja kohvipausidel pakutav kohv ning suupisted.

Tasumine: peale kursuste toimumist, arvega.

Kellel on huvi osaleda (või kedagi osalema saata), teatage palun telefoni või e-maili teel TÜ Katsekoja sekretärile:
Marju Rosenthal
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
tel. 737 5261

Registreerumisel on vajalik info: inimese nimi, asutus ja isikukood (isikukoodi on vaja tunnistuse jaoks) ning osalemine kas ainult loeng või loeng + praktikum.
Viimati uuendatud 11.10.2013