Loodi REACHi käsitlev õppeaine TÜs

25.09.2012

Hetkel TÜs töötava, tubli doktorikraadiga spetsialisti, Eneli Härk, initsiatiivil ja eestvedamisel loodi koos kolleegiga Heisi Kurig õppeaine -Sissejuhatus kemikaalide seadusandlusesse ja kemikaaliohutus aruande koostamisse. Tutvu ainekavaga SIIN.

Algne mõte oli juba sel semestril ainet lugema hakata, kuid kuna idee selline aine luua tuli juulis ja ainekava sai üles/kinnitatud alles augustis, siis lükkus plaan nii üliõpilaste soovil kui ka ajafaktori tõttu järgmisesse semestrisse.

Aine on mõeldud keemia, keskkonnatehnoloogia ja materjaliteaduse õppekavade üliõpilastele. Õppeastmed Bakalaureuseõpe (2.a), Magistriõpe, Rakenduskõrgharidusõpe.
 

Senine reklaam on olnud vaid TÜ põhine ja sisene ÕIS (õppeinfosüsteemis). Esmalt tahetakse testida ja vaadata, mis sellest ainest välja kujuneb. Seetõttu pole ka väga laialt sellega veel esinetud.

Idee ise on aga laiem, et ainet saaks edasipidi pakkuda ja lugema hakata ka TTÜs ja avatud ülikooli raames.

Loodame väga, et sellest on välja kasvamas edaspidiseks nii erinevate ettevõtete kui ka riigiasutuste maastikul märkimisväärne koostöö ja edasiareng selles valdkonnas. Samuti loodavad ainekava koostajad tuge nii koostöö kui ka informatsiooni osas ettevõtetelt ja riigiasutustelt.

Täpsem info:
Eneli Härk, PhD

füüsikalise keemia assistent / Assistant of Physical Chemistry keemia instituut / Institute of Chemistry Tartu Ülikool / University of Tartu Ravila 14a, 50411 Tartu Tel.             +372 7 376 626       Mob.             +372 5 131 425      See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 
Viimati uuendatud 11.10.2013