KUTSE KEMIKAALIDE TEABEPÄEVALE

21.10.2013

07.november 2013, Rävala pst 8 (suur saal)

Sotsiaalministeerium koos Terviseametiga korraldab järjekordse kemikaalide teabepäeva.


Teabepäeva esimeses osas käsitletakse peamiselt biotsiidide kättesaadavaks tegemise ja kasutamisega seotud regulatsioone ja nõudeid. Siinkohal meenutaks asjaosalistele väga lühidalt, mis on biotsiid ja kus seda kasutatakse.

Biotsiidimääruse 2012/528 kohaselt on „biotsiid - mis tahes aine või segu niisuguses vormis, nagu see tarnitakse kasutajale, ning mis sisaldab või tekitab üht või enamat toimeainet ja mille eesmärk on kahjulike organismide hävitamine, tõrjumine, kahjutuks muutmine, nende toime ärahoidmine või muul viisil nende vastu võitlemine mis tahes muude vahenditega peale puhtfüüsikaliste või -mehhaaniliste toimingute“. Seega on biotsiidid tooted, mis on vajalikud inimeste ja loomade tervisele kahjulike ning looduslikke või toodetud materjale kahjustavate organismide tõrjeks. Biotsiide kasutatakse väga laialdaselt. Näiteks kasutavad biotsiide ehitajad, puidutöötlejad, joogivee desinfitseerijad, veetrasside paigaldajad, koristusteenuse osutajad, basseinide desinfitseerijad, tervishoiuteenuse osutajad, põllumajandustöötajad (udara, lüpsiaparatuuri ja -torustike, sõrgade desinfitseerimiseks jms), balsameerijad, taksidermistid, saastumisvastaste vahenditega laeva töötlejad jt. Võimalike kasutajate ja kasutusalade tutvustamiseks on kutsele lisatud biotsiidimääruse V lisa, milles on loetletud biotsiidide tooteliigid ja nende kasutusala.

 

Teabepäeva teises pooles käsitletakse teisi kemikaalidega seotud teemasid.
Teabepäevale on oodatud kõik kemikaalide tootjad, importijad, levitajad ja ka kasutajad, kes leiavad päevakavast endale sobiva teema.
Palun tutvuge teabepäeva kavaga SIIN!
Kell 10.30 alustatakse osalejate registreerimisega. Avasõnad öeldakse kell 11.
Osalemiseks palutakse ennast registreerida siin! Teabepäevale registreerimine lõppeb 03.11.2013.
Ootame Teie aktiivset osavõttu!
 
Lisainfo: Gerlin Kallas (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 626 9152)
Teabepäev on osalejatele tasuta.
Oleme tänulikud kui edastate kutse teistelegi huvilistele.

Viimati uuendatud 29.11.2013