Laiendatud ohutuskaartide tasuta koolitus - Hoolime ja Vastutame programmi raames

31.03.2014

EKTLil on heameel teatada, et Hoolime ja Vastutame programmi GPS projekti raames saab toimuma välisekspertide poolt läbiviidav eSDSi (ehk laiendatud ohutuskaartide) koolitus. Üritus toimub 29. aprillil 2014 Tallinnas ning eelisjärjekorras on võimalik registreerida H&V programmiga ühinenud ettevõtetel. 

Mis on laiendatud ohutuskaart ( e SDS ) ?

Kui ainet tarnitakse vähemalt kümne tonni lisatakse tarneahelas tegutsejatele  aine või segu ohutuskaardile üks või mitu kokkupuutestsenaariumi.  Sel juhul peab registreerija tegema kemikaaliohutuse hindamise, et tagada aine tootmisest ja kasutamisest tulenevate ohtude ohjamine. Hindamise tulemused dokumenteeritakse kemikaaliohutuse aruandes. Lõplik kokkupuutestsenaarium on kemikaaliohutuse aruande lahutamatu osa ja see koostatakse kõigi kasutusalade kohta. Pärast asjaomase kokkupuutestsenaariumi valmimist tuleb see edastada registreerija allkasutajatele ohutuskaardi lisana – see ongi nn laiendatud ohutuskaart. Kokkupuute stsenaarium sisaldab asjakohaseid juhiseid riskijuhtimismeetmete kohta, mida peaksite ohtude ohjamiseks kohaldama.  Konkreetse aine (eraldi või segus sisalduva aine) kokkupuutestsenaarium lisatakse seega tavaliselt ohutuskaardile pärast aine registreerimist.

Tulenevalt teemast   korraldame e SDS ühepäevase inglisekeelse koolituse koos ReachCentrumiga 29. aprillil  Hotell Susis . Koolitus on Liidu liikmetele tasuta. Tasuta on koolitus  tänu  Molycorp Silmetile  ja A S VKG-le,  kes Hoolime ja Vastutame projekti „ How to make better use of the Chemical Information Communication Infrastructure“ raames laevad üles kahe peale 10 GPS teavitamist. Seepärast  on veel omakorda eelistatud  13 ettevõtet, kes on liitunud Hoolime ja Vastutame programmiga. Kohtade vabaksjäämisel, mis on tõenäoline, on oodatud ka teised ettevõtted. Koolitusele on kokku 15 kohta ja tulla tuleb oma laptopiga. Koolitusmaterjalid saadame välja ennem koolituse algust. Programm lisatud.

Programm:   eSDS koolitus

Koht: Hotell  Susi , Peterburi tee 48 , Tallinn

Aeg: 29 aprill 2014 algusega  09:00 kuni  17:00

Osavõtjate arv max: 15

Koolituskava: lisatud

Koolitus: TASUTA

Registreerimine avatud: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ootame osavõttu!

Viimati uuendatud 02.04.2014