Pressiteated

Viru Keemia Grupi põlevkiviõlide toodang kasvas I kvartalis 7% võrra (07.05.18)

07.05.2018

Allikas: VKG AS pressiteade

07.05.2018

Petroter põlevkiviõlitehaste hea töökindlus ja nafta hinna tõus maailmaturul panustasid enim kontserni Viru Keemia Grupp majandus- ja tootmisnäitajate kasvu. Kontserni käive suurenes eelmise aasta I kvartaliga võrreldes 11%, moodustades 49,5 miljonit eurot. Kõik kolm Petroter tehast töötasid I kvartalis 90% ajast ja märtsis koguni 99%.
Tootmisnäitajad kasvasid kõikides segmentides. Kolme kuuga toodeti kokku 1,05 miljonit tonni kaubapõlevkivi (+5%). Sisuliselt on Ojamaa kaevandus saavutanud maksimaalse lubatud võimsuse, mis võimaldab tagada käigusolevate tootmisüksuste varustamise toorainega 90% ulatuses. Ümber töödeldi 1,16 miljonit tonni põlevkivi (+7%), millest toodeti 147 000 tonni kaubaõlisid (+7%). Põlevkiviõlitehaste tõrgeteta töö kasvatas põlevkivigaaside mahtu, millede ümbertöötlemisel toodeti 101 GWh elektrienergiat ehk tervelt 19% enam kui eelmisel aastal samal perioodil. Keskmisest külmem ilm ja müük tööstustarbijatele kasvatasid väljastatava soojusenergia mahtu 9%. Selgelt on kasvanud nõudlus põlevkiviõli tootmisel tekkiva fenoolvee ümbertöötlemisel saadavate peenkeemiatoodete järele, mille müügimaht kasvas 200%. Peamiselt Aasiasse müüdavad fenooltooted on komponendiks kummi-, kosmeetika- ja farmaatsiatööstustes.

Loe edasi...

VKG 8. keskkonnapäeva peateemaks oli jätkusuutlik jäätmemajandus

03.11.2017

Viru Keemia Grupp korraldas 2. novembril traditsioonilise keskkonnapäeva, kus arutleti peamiselt jäätmemajanduse väljakutsete ja võimaluste üle. Teema on kerkinud iseäranis teravalt päevakorda seoses Euroopa Komisjoni ringmajanduspaketiga. Kohal viibisid ning mõttevahetustes osalesid nii tööstusettevõtete esindajad, ministeeriumide ja pädevate asutuste spetsialistid, ülikoolide teadlased, kui ka paljud teised huvigrupid.

Täpsemat informatsiooni leiab ning kokkuvõtet saab lugeda nii VKG kui ka Põlevkivi Kompetentsikeskuse kohulehtedelt

Tere tulemast EKTLi liikmeks Nurme Looduskosmeetika OÜ!

27.10.2017

27. oktoobril otsustas Eesti Keemiatööstuse Liidu juhatus võtta Nurme Looduskosmeetika OÜ vastava avalduse alusel Liidu liikmeks. Tervitame uut liiget ning soovime aktiivset osalemist EKTLi Kosmeetika- ja tarbekeemia sektorgrupis. Ettevõtte põhitegevuseks on kosmeetikatoodete tootmine ja müük, seal hulgas seebid, vannitooted, juuksehooldus-, ihuhooldus- ja näohooldusvahendid, samuti eeterlikud õlid, baasõlid ja sojavahast küünlad. 

Rohkem teavet ettevõtte kohta leiab nende kodulehelt SIIT

Eesti Energia keskkonnapäev "Suurem efektiivsus – väiksem jalajälg“

26.10.2017

Keskkonnapäev on Eesti Energia iga-aastane üritus, mille põhiteemadeks on tootmise ja selle keskkonnamõjuga seotud aspektid.

Käesoleva aasta keskkonnapäeva teema oli „Suurem efektiivsus – väiksem jalajälg“. Ürituse fookuses oli efektiivsuse tõstmisele ja seeläbi keskkonnahoidlikkusele suunatud projektid ja tegevused kogu energiatootmise ja -jagamise tsüklis alates põlevkivitööstusest ja taastuvenergiast kuni jaotusvõrguni.

Üritus toimus Eesti Filmimuuseumis 20. oktoobril ning see oli lisatud Eesti eesistumise sündmuste kavasse. Kõik ettekanded on järelvaadatavad.

Põlevkivi aastaraamat 2016: investeeriti 63 miljonit, pakuti tööd 6400 inimesele, panustati riigituludesse 103 miljonit (25.08.17)

25.08.2017

VKG PRESSITEADE
25. august 2017

Värske Eesti põlevkivitööstuse aastaraamat: turuhinnad mõjutavad tööstuse muutumist efektiivsemaks ja nutikamaks

TTÜ Virumaa kolledži Põlevkivi Kompetentsikeskus, Eesti Energia, Viru Keemia Grupp ja Kiviõli Keemiatööstus andsid koostöös juba kolmandat aastat välja Eesti põlevkivitööstuse aastaraamatu, mis toob välja, et vaatamata keerulisele turuolukorrale maailmas püsib tööstusharu konkurentsivõimelisena. Olenemata 2016. aasta alguse madalast toornafta hinnast investeeriti põlevkivitööstuses kokku 63 miljoni eurot, pakuti tööd 6400 inimesele ning panustati riigituludesse 103 miljonit eurot. Eesti põlevkiviettevõtted on jätkuvalt globaalsed liidrid, kes muudavad tööstusharu efektiivsemaks, vähem keskkonda häirivaks ning nutikamaks ja suudavad seeläbi saavutada uusi tootmisrekordeid.

Loe edasi...


Lehekülg 1 / 17