Pressiteated

Põlevkivi aastaraamat 2016: investeeriti 63 miljonit, pakuti tööd 6400 inimesele, panustati riigituludesse 103 miljonit (25.08.17)

25.08.2017

VKG PRESSITEADE
25. august 2017

Värske Eesti põlevkivitööstuse aastaraamat: turuhinnad mõjutavad tööstuse muutumist efektiivsemaks ja nutikamaks

TTÜ Virumaa kolledži Põlevkivi Kompetentsikeskus, Eesti Energia, Viru Keemia Grupp ja Kiviõli Keemiatööstus andsid koostöös juba kolmandat aastat välja Eesti põlevkivitööstuse aastaraamatu, mis toob välja, et vaatamata keerulisele turuolukorrale maailmas püsib tööstusharu konkurentsivõimelisena. Olenemata 2016. aasta alguse madalast toornafta hinnast investeeriti põlevkivitööstuses kokku 63 miljoni eurot, pakuti tööd 6400 inimesele ning panustati riigituludesse 103 miljonit eurot. Eesti põlevkiviettevõtted on jätkuvalt globaalsed liidrid, kes muudavad tööstusharu efektiivsemaks, vähem keskkonda häirivaks ning nutikamaks ja suudavad seeläbi saavutada uusi tootmisrekordeid.

Loe edasi...

27 Euroopa Liidu liikmesriigi ametnikud külastavad kontserni Viru Keemia Grupp (19.07.17)

19.07.2017

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames külastavad kolmapäeval, 19. juulil kontserni Viru Keemia Grupp kahekümne seitsme Euroopa Liidu liikmesriigi tööstuspoliitikaga tegelevad ametnikud.

Delegatsiooni juht, koordineeriv nõunik Euroopa Liidu alalises esinduses, Märt Loite selgitas, et eesistuja roll on juhtida töögruppide tööd Brüsselis, kuid traditsiooniliselt kutsutakse töögruppide liikmed tutvuma ka oma riigiga. „Suur osa Euroopa külalisi näeb Eestis käies ainult Tallinna, kuid Eesti eesistumise läbiv idee on leida tasakaalu ja kooskõla. Sellepärast viimegi EL riikide diplomaadid, kes tegelevad Euroopa siseturu, tööstuse ja parema õigusega, tasakaalustamiseks hoopis Eesti loodusse Viru rabas ning sealt edasi tutvuma Ida-Virumaa tööstuse ja põlevkivi tootmisega,” ütles Loite.

Loe edasi...

Eesti Keemiatööstuse liit valis uue juhatuse

11.05.2017

Möödunud nädala reedel (05.05.17) kogunesid Eesti Keemiatööstuse Liidu liikmed Auveres Eesti Energia elektrijaamas, et üldkoosolekul valida endile uus juhatus. Juhatus jätkab järgnevad kolm aastat 11-ne liikmelisena ning uus koosseis on alljärgnev:

1. Meelis Eldermann – VKG AS;
2. Margus Lopp – Tallinna Tehnikaülikool / Eesti Keemia Selts;
3. Liina Kikas – Estko AS;
4. Andres Sutt – Eesti Energia AS;
5. Alar Salum – Krimelte OÜ;
6. Jane Paju – NPM Silmet AS;
7. Heivo Viinalass – Telko Estonia OÜ;
8. Mehis Pilv – Molcode OÜ;
9. Hannes Reinula – Eastman Specialties OÜ;
10. Taavi Puusepp – Nitrofert AS
11. Artur Telling – Tikkurila Eesti AS

Juhatuse esimehe roll usaldati taaskord Meelis Eldermannile.

Lisaks kiideti üldkoosolekul heaks 2016.a. tegevusaruanne, kinnitati 2016 majandusaasta aruanne ning 2018.a. liikmemaksureglement. Samuti toimus Eesti Energia lahkel juhtimisel ekskursioon uude õlitehasesse Enefit280. 

Täname senist juhatust tehtud hea töö eest ning soovime uuele juhatusele indu ja teotahet.

EKTL tegevteenistus 

11.05.17.a.

EKTLi üldkoosolekut külastas CEFIC peadirektor Marco Mensink

10.05.2017

5. mail peeti Auveres Eesti Energia elektrijaamas ning õlitehases Enefit 280 EKTLi kevadine üldkoosolek. 

Üldkoosoleku juhatas sisse Liidu tegevdirektor H. Meybaum, kes andis esimesena sõna CEFIC peadirektorile.

Marco Mensink tänas võimaluse eest koosolekul viibida ning selgitas oma osalemise tagamaid – suhted rahvuslike keemiatööstuse liitudega on olulised; kohalikke liite on CEFIC-le vaja, kuivõrd arutelude võitmine Euroopas pole enam pelgalt Saksa-Prantsuse teema.
Lähemalt tutvustati CEFIC strateegilisi eesmärke keemiatööstuse huvikaitsel ja konkurentsivõime tagamisel EL tasandil. Euroopa on seni veel ainuke maailmajagudest, kel puudub tööstuspoliitika – selle vea parandamisele ollakse nüüd väga lähedal ning keemiatööstus seisab selle eest, et tööstuspoliitika saaks EL-i järgmise eesistumise teemaks.
Äramärkimist leidis ka Eestiga koostöö süvendamine EL eesistumise olulisusega seoses – Eesti saab sisuliselt aastaks olema poliitika kujundamise keskuseks.

DSC 1943

M. Mensink ning EKTL liikmed valmis külastama EE õlitööstust Enefit 280. 

Vaata täpsemaid prioriteetseid valdkondi M. Mensink´i ettekandest SIIT

Traditsiooniliselt toimus üldkoosolekul tegevusaruande heakskiitmine ja majandusaasta aruande kinnitamine. Oluliste muudatustena kinnitati uus liikmemaksureglement ning valiti järgnevaks kolmeks aastaks uus juhatus - kõigest sellest on täpselt juttu protokollis

Keemiaprotsesside operaatori kutseeksam toimub 21.06.2017

20.04.2017

EKTL teade
20.04.17

Eesti Keemiatööstuse Liit on kutse andja keemiatööstuse valdkonnas.
Järgmine kutseeksam keemiaprotsesside operaatori kutse osas toimub 21. juunil 2017.a. Ida Virumaa Kutsehariduskeskuses.
Avalduste vastuvõtmise tähtaeg on kuu aega enne kutseeksami toimumist (21. mai 2017). Esitada EKTL-le või Ida Virumaa Kutsehariduskeskusele (täpsem info See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ).
Vajalike dokumentide olemasolu ja vormikohasust kontrollitakse nende vastuvõtmisel. Puudulikult komplekteeritud taotlusdokumentide puhul annab EKTL taotlejale tähtaja (kuni 5 kalendripäeva) puuduste kõrvaldamiseks ning täiendavate dokumentide ja andmete esitamiseks. Kui puudusi ei kõrvaldata tähtaegselt, võib EKTL jätta avalduse läbi vaatamata.
Täpsem teave SIIT.


Lehekülg 1 / 16