Pressiteated

VKG 8. keskkonnapäeva peateemaks oli jätkusuutlik jäätmemajandus

03.11.2017

Viru Keemia Grupp korraldas 2. novembril traditsioonilise keskkonnapäeva, kus arutleti peamiselt jäätmemajanduse väljakutsete ja võimaluste üle. Teema on kerkinud iseäranis teravalt päevakorda seoses Euroopa Komisjoni ringmajanduspaketiga. Kohal viibisid ning mõttevahetustes osalesid nii tööstusettevõtete esindajad, ministeeriumide ja pädevate asutuste spetsialistid, ülikoolide teadlased, kui ka paljud teised huvigrupid.

Täpsemat informatsiooni leiab ning kokkuvõtet saab lugeda nii VKG kui ka Põlevkivi Kompetentsikeskuse kohulehtedelt

Tere tulemast EKTLi liikmeks Nurme Looduskosmeetika OÜ!

27.10.2017

27. oktoobril otsustas Eesti Keemiatööstuse Liidu juhatus võtta Nurme Looduskosmeetika OÜ vastava avalduse alusel Liidu liikmeks. Tervitame uut liiget ning soovime aktiivset osalemist EKTLi Kosmeetika- ja tarbekeemia sektorgrupis. Ettevõtte põhitegevuseks on kosmeetikatoodete tootmine ja müük, seal hulgas seebid, vannitooted, juuksehooldus-, ihuhooldus- ja näohooldusvahendid, samuti eeterlikud õlid, baasõlid ja sojavahast küünlad. 

Rohkem teavet ettevõtte kohta leiab nende kodulehelt SIIT

Eesti Energia keskkonnapäev "Suurem efektiivsus – väiksem jalajälg“

26.10.2017

Keskkonnapäev on Eesti Energia iga-aastane üritus, mille põhiteemadeks on tootmise ja selle keskkonnamõjuga seotud aspektid.

Käesoleva aasta keskkonnapäeva teema oli „Suurem efektiivsus – väiksem jalajälg“. Ürituse fookuses oli efektiivsuse tõstmisele ja seeläbi keskkonnahoidlikkusele suunatud projektid ja tegevused kogu energiatootmise ja -jagamise tsüklis alates põlevkivitööstusest ja taastuvenergiast kuni jaotusvõrguni.

Üritus toimus Eesti Filmimuuseumis 20. oktoobril ning see oli lisatud Eesti eesistumise sündmuste kavasse. Kõik ettekanded on järelvaadatavad.

Põlevkivi aastaraamat 2016: investeeriti 63 miljonit, pakuti tööd 6400 inimesele, panustati riigituludesse 103 miljonit (25.08.17)

25.08.2017

VKG PRESSITEADE
25. august 2017

Värske Eesti põlevkivitööstuse aastaraamat: turuhinnad mõjutavad tööstuse muutumist efektiivsemaks ja nutikamaks

TTÜ Virumaa kolledži Põlevkivi Kompetentsikeskus, Eesti Energia, Viru Keemia Grupp ja Kiviõli Keemiatööstus andsid koostöös juba kolmandat aastat välja Eesti põlevkivitööstuse aastaraamatu, mis toob välja, et vaatamata keerulisele turuolukorrale maailmas püsib tööstusharu konkurentsivõimelisena. Olenemata 2016. aasta alguse madalast toornafta hinnast investeeriti põlevkivitööstuses kokku 63 miljoni eurot, pakuti tööd 6400 inimesele ning panustati riigituludesse 103 miljonit eurot. Eesti põlevkiviettevõtted on jätkuvalt globaalsed liidrid, kes muudavad tööstusharu efektiivsemaks, vähem keskkonda häirivaks ning nutikamaks ja suudavad seeläbi saavutada uusi tootmisrekordeid.

Loe edasi...

27 Euroopa Liidu liikmesriigi ametnikud külastavad kontserni Viru Keemia Grupp (19.07.17)

19.07.2017

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames külastavad kolmapäeval, 19. juulil kontserni Viru Keemia Grupp kahekümne seitsme Euroopa Liidu liikmesriigi tööstuspoliitikaga tegelevad ametnikud.

Delegatsiooni juht, koordineeriv nõunik Euroopa Liidu alalises esinduses, Märt Loite selgitas, et eesistuja roll on juhtida töögruppide tööd Brüsselis, kuid traditsiooniliselt kutsutakse töögruppide liikmed tutvuma ka oma riigiga. „Suur osa Euroopa külalisi näeb Eestis käies ainult Tallinna, kuid Eesti eesistumise läbiv idee on leida tasakaalu ja kooskõla. Sellepärast viimegi EL riikide diplomaadid, kes tegelevad Euroopa siseturu, tööstuse ja parema õigusega, tasakaalustamiseks hoopis Eesti loodusse Viru rabas ning sealt edasi tutvuma Ida-Virumaa tööstuse ja põlevkivi tootmisega,” ütles Loite.

Loe edasi...


Lehekülg 1 / 17