Keskkonnaministeeriumi partnerpäev seoses Eesti eesistumisega EL Nõukogus

14.10.2016

Eestist on saamas 2017. aasta teisel poolel Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik. Ka Keskkonnaministeeriumil on täita suur roll ning seetõttu soovitakse oma partnereid kaasata prioriteetide seadmisesse ning hästi korraldatud eesistumise läbiviimisesse.

KeM kutsub teiste seas EKTLi 24. oktoobril 2016 kell 14-16.00 Keskkonnaministeeriumi I korruse saali, kus antakse ülevaade olulisematest prioriteetidest, sündmustest ja väljakutsetest ning kuulatakse partnerite-poolseid ettepanekuid, täiendusi ja mõtteid, mil moel Eesti eesistumist võimalikult hästi läbi viia.

Päevakava:

14.00 -14.10 – sissejuhatus ja üldine ülevaade keskkonnaminister Marko Pomerantsilt;
14.10 -14.20 – ülevaade EL eesistumise prioriteetidest – Meelis Münt

Seejärel annab iga teemajuht ülevaate eesistumise aja oma valdkonna olulisematest sisulistest väljakutsetest, lauale tulevatest eelnõudest ja samuti rahvusvahelistest sündmustest ning olulistest töögruppidest.

merekeskkond, vesi ja jäätmed – teemajuht Harry Liiv
maapõu ja keskkonnakorraldus – teemajuht Ado Lõhmus (või asendaja)
metsandus, looduskaitse ja kalandus – teemajuht Marku Lamp
digiteemad – teemajuht Margit Martinson
kliima ja kiirgus– teemajuht Meelis Münt

Peale iga valdkonna tutvustamist oodatakse ettepanekuid ja täiendusi nii prioriteetide seadmisele kui korraldatavatele sündmustele nii Eestis kui ka mujal. Kui on infot mõne niisuguse sündmuse kohta, mis hetkel ei ole kalendrites, kuid millele oleks vaja riigi tuge/osalemist vms, siis palutakse ka sellest teada anda.

Oma tulekust palutakse teatada hiljemalt 20. oktoobriks 2016 e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 6262 931. Kui Teil on lisaküsimusi ja/või teemasid, millest soovite vestelda, siis andke nendest teada koos registreerumisega.

Viimati uuendatud 14.10.2016