Artiklid

Keskkonnaminister suurendas ettevõtete ressursiauditite toetust miljoni euroni

06.03.2018

Allikas: Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister Siim Kiisleri otsusega suurendati tööstusettevõtetele mõeldud energia- ja ressursiauditite toetuste esimest taotlusvooru 700 000 euro võrra. Kui varasemalt oli taotlusvooru eelarve 300 000 eurot, siis nüüd on auditite läbiviimiseks 1 000 000 eurot.

„Kui küsida, milleks see analüüs vajalik on, siis vastuseks on, et varsti enam ilma selleta ei saa. Esiteks saab ettevõte tervikpildi sellest, palju ressursse neil tootmiseks läheb ning seniste auditite põhjal on liigse ressursikulu tekkekohad pigem üllatusena tulnud,“ ütles keskkonnaminister Kiisler ning lisas, et audit toobki välja kohad, kus senise ressursikuluga saab toota ja seega ka teenida rohkem. „Teiseks aitab see ettevõtetel ka toetusraha saada, kuna finantseerijad nõuavad üha detailsemaid ülevaateid ressursikasutusest. Kõik see tõstab ettevõtte konkurentsivõimet, sest kliendid on järjest keskkonnateadlikumad ning kuna häid tooteid ja tegijaid on turul palju, hakkab see valikul rolli mängima.“

Loe edasi...

EKTL kevadine ÜLDKOOSOLEK

01.03.2018

Palume reserveerida aeg, et kindlasti osaleda EKTLi kevadisel üldkoosolekul, mis toimub reedel, 11. mail 2018 NPM Silmet AS-is.

Loodame liikmete aktiivsusele. Tavapäraselt on päevakorras tegevusaruande ärakuulamine ja majandusaasta aruande kinnitamine, aga kindlasti lisandub ka muud põnevat.

Täpse päevakorra ja seotud materjalid saadame välja koosolekule eelnevalt ettenähtud varuga.

Ilmus TööstusEST veebruar 2018 number

28.02.2018

Juttu tehakse järgnevast:

o Intervjuu: E.ON-i asepresident Burkhard von Kienitz
o Südamega asja juures: robootikaring sütitab lastes tehnikahuvi
o Plastitööstuse tulevik ja ringmajandus
o Tulevikutehnoloogiad: fookuses sünteetiline bioloogia
o Ettevõte: Protex loob tarku tekstiile
o NUTIKAS meede: mida on toetuse abil senini tehtud?

Tutvu väljaandega SIIN

Ajakirja TööstusEST sisu aitavad koostöös toimetusega kokku panna Eesti Elektritööstuse Liit, Eesti Masinatööstuse Liit, Eesti Keemiatööstuse Liit, Eesti Plastitööstuse Liit, Eesti Elektroonikatööstuse Liit, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ning Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit. Ajakirjast saab lugeda, mida arvavad erialaliitude juhid ning ettevõtjad valdkonna käekäigust, kus punktides seadustik tähelepanu vajab, millised on kogemuslood, kust teisedki õppida saaks ning milliste probleemidega tööstusettevõtjad igapäevaselt kokku puutuvad.

Vanas raketibaasis toimetavad lennukad keemikud (ÄP; 24.01.18)

24.01.2018

Allikas: Äripäev

Puhastusainete tootja, Tallinna lähedal Kangru elamurajoonis tegutsev AS Estko pistab turul rinda peamiselt mainekate kontsernide importtoodanguga.

„Otseseid konkurente meil Eestis tootjate hulgas pole, ehkki mõni valdkond mingil määral kattub,“ iseloomustab Estko tegevjuht Liina Kikas olukorda turul. Kohalikest tootjatest nimetab ta kosmeetikale keskendunud Ortot, haiglate desinfektsioonivahenditele keskendunud Chemi-Pharmi ja tarbekeemia tootjat Mayeri Industriest.

„Meie eripära on see, et toodame puhastusaineid proffidele. Meie tooteid jaekaubandusest ei leia,“ toonitab Kikas ja lisab, et nende põhikonkurentideks on maailmanimega kontsernid, kelle toodangut tuuakse ohtralt sisse.

Lennukas gasell

Loe edasi...

Liimi- ja ehituskeemiasektori koosolek Tikkurila AS-is

24.01.2018

Lisatud päevakord: 

1. Sektorgrupi eelmise koosoleku teemade ülevaade
2. 2017.a sektori statistika
3. Arengud ohtlike ainete emisioonid määramise laboriga
4. Arengud Euroopa Komisjoni eelnõu kavandiga siseruumides eralduvate ohtlike ainete klassifikatsioonidega ja ehitusmaterjalide ohtlike ainete ekspertgrupp (Subgroup on Dangerous Substances of the Advisory Group on Construction Products SGDS)
5. Olukord Tio2 pulbri klassifikatsiooni ettepanekuga Carc Cat 2
6. Lõhkeainete lähteained
7. Jäätmeseaduse eelnõu problemaatika seoses pakendite taaskasutamisega.
8. Ülevaade ehitusmaterjalide jaekettide kaasamisest ehitusliimide ja dekoratiivvärvide turu uuringusse.

 

Varasem uudis:

Loe edasi...


Lehekülg 1 / 44