Artiklid

Video: keemia-, kummi-, plasti- ja ehitusmaterjalitööstuse valdkonna tööjõu- ja oskustevajaduse prognoos valmis 2017. aasta esimeses pooles.

08.08.2017

Allikas: Kutsekoda

Valmis video keemia-, kummi-, plasti- ja ehitusmaterjalitööstuse valdkonna kohta - vaata SIIT

Keemia-, kummi-, plasti- ja ehitusmaterjalitööstuse valdkond on oluline ressursside ja nutika spetsialiseerumisega seonduv valdkond, kus riik panustab oluliselt ka teadus- ja arendustegevusse.

Prognoosi keskmes on valdkondade terviklik vaade, kus tööjõuvajadust analüüsitakse kõikide valdkondade– koksi ja puhastatud naftatoodete, kemikaalide ja keemiatoodete, põhifarmaatsiatoodete ja ravimpreparaatide, kummi- ja plasttoodete ning muude mittemetalsetest mineraalidest toodete tootmise – ametirühmade lõikes. Vaatluse all on nii tootmisprotsessi insenerid ja tootmisjuhid kui masinate operaatorid ja seadistajad, lukksepad ning teised ettevõtete arengule ja lisandväärtusele olulised ametialad.

Loe edasi...

Akzo Nobel ühines Kliimagrupi (Climate Group) RE100 ehk 100% taastuvenergia initsiatiiviga

20.07.2017

AkzoNobel on suuruselt teine elektritarbija, kes liitus RE100-ga pärast Walmarti, tarbides aastas umbes 16 TWh. Madalmaade värvide ja kattematerjalide ettevõtte eesmärk on olla süsinikdioksiidivaba ja kasutada 2050. aastaks 100% taastuvenergiat - nii soojusenergiat kui ka elektrit.

Praeguseks on initsiatiiviga liitunud juba 100 multinatsionaalset ettevõtet ning koos luuakse vajadus umbes sellise koguse taastuvenergia järele nagu on tarvis terve Poola riigi varustamiseks energiaga. 

Vaata initsiatiivi ning sellega liitunud ettevõtete kohta täpsemalt SIIT

Terviseametile valiti uus juht

18.07.2017

Allikas: Postimees

Triin Ärm

Sotsiaalministeeriumi teatel kinnitas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski terviseameti peadirektoriks Merike Jürilo, kes asub ametisse 22. augustist.

Merike Jürilo on omandanud magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis haldusjuhtimise erialal. Alates 2014. aastast töötab ta politsei- ja piirivalveameti juhtimisarvestuse ja planeerimise büroo juhatajana. Jürilo on töötanud politsei- ja piirivalve ametis ning enne seda kodakondsus- ja migratsiooniametis alates 1999. aastast, aastatel 2007-2014 peadirektori asetäitjana.

Loe edasi...

Tarbijakaitseameti juhendmaterjalidest ettevõtjatele

31.05.2017

Edastame Tarbijakaitseameti teavituse:

Hea ettevõtja,

Tarbijakaitseamet on täiendanud ja korrastanud oma juhendmaterjale ning meelespea infolehti. Kui enamikes materjalides on põhisisu muutused olnud minimaalsed, seoses 2016 aastal toimunud tarbijakaitseseaduse ja tarbijakaitseameti asukoha muudatustega, siis suuremaid muudatusi leiate järgnevates juhendites:
1. Juhend e-kaubandusega tegelevale ettevõtjale Lisa 1 „Kosmeetikatoodete müük“, lisatud punktid 4.10; 6.3.
2. Juhend müüginõuete täitmise kohta soodusmüükidel, täiendatud infoga kampaania kaupade müügist kampaania lõppemisel.
3. Juhend pretensiooni esitamine ja garantii ning kaebuse lahendamine, täiendatud vastavalt tarbijakaitseseaduse 01.03.2016 jõustunud muudatustele ja lisatud tarbija pretensiooni näidis.
4. Juhend ausate kaubandustavade järgimiseks telekommunikatsiooni sektori reklaamides, täiendatud mõisteid punktis 3.1, lisatud punkt 3.2.11; 3.3.8; 9.2.

Kõik juhendid ja meelespead on leitavad Tarbijakaitseameti kodulehel.

Kemikaalide-alane maailma tippkohtumine

31.05.2017

Teadus, tööstus ja ühiskond inspireerimas tulevikku

Maailm muutub, tuues kaasa erinevaid ühiskondlikke väljakutseid ja luues uusi võimalusi. Piirid kaovad ja keemiatööstus, mille rakendused aitavad kujundada ja panustada peaaegu kõigis majanduse valdkondades, peab töötama koos külgnevate tööstustega, et pakkuda lahendusi ühiskonna hüvanguks.

Tippkohtumine toimbu 4-5 oktoober Barcelonas ning teiste seas esineb ettekandega ka CEFIC peadirektor Marco Mensink. 

Tippkohtumisel keskendutakse järgmistele teemadele: energia, vesi ja õhk, toit, tervis, ressursitõhusus ja digitaliseerumine - need koos moodustavad suurimaid väljakutseid ühiskonnas.

Vaata täpsemalt SIIT


Lehekülg 1 / 41