Artiklid

Tasub teada: mida teha, kui oled kogemata kemikaali joonud (PM; 01.12.17)

04.12.2017

Allikas: Postimees

Maiken Mägi

Vahel võib juhtuda, et tass või joogipudel läheb õnnetuseks sassi ning vee asemel neelatakse puhastusvahendit või muud kemikaali. Siis on oluline näiteks teada, et end selle väljutamiseks oksele ajada ei tasu.

Terviseameti mürgistusteabekeskus kirjutab, et kemikaali neelamisel tuleks esmalt suud loputada ja limaskestadelt ning nahalt pesta maha eelkõige teralised ained. Kui ainega on kokku puutunud riided, tuleb ka need eemaldada.

Selles olukorras tuleks väikeste lonksudena juua vett, et allaneelatud kemikaali tasapisi lahjendada. Täiskasvanu võib maksimaalselt tarbida 240 milliliitrit vett, lapsele võiks anda kuni 15 milliliitrit vett tema kehakaalu ühe kilo kohta.

Loe edasi...

LUMI: Eesti kosmeetika kõrge tase väärib riiklikku eksporditoetust

22.11.2017

Avaldame ettevõtte LUMI pressiteate, mis kajastab ka EKTLi liikme Eurobiolab OÜ tubli saavutust
22.11.2017


Eelmisel nädalal Malmös toimunud Põhjala regiooni suurimal mahekaubandusmessil tuli parimate uute nahahooldustoodete topeltvõit Eestisse. Eurobiolab OÜ võitis kulla, enim rahvusvahelisi auhindu saanud kosmeetikatootja LUMI aga hõbeda.

„Eesti kosmeetika maailmataset näitavad nii võidud rahvusvahelistel tootekonkurssidel kui ka näiteks fakt, et USA üks suurimaid elustiiliajakirju Nylon tituleeris Eesti ilutoodete innovatsioonimekana n-ö uueks Koreaks,“ ütleb LUMI tegevjuht ja üks asutajatest Helen Hirv.

Loe edasi...

Avaldati "Keemia Suudab" (ChemistryCan) jätkusuutlikkuse aruanne

27.10.2017

Euroopa keemiatööstus on kohustunud aitama kaasa ÜRO säästva arengu eesmärkide saavutamisele.

Sellega seoses avaldas Euroopa Keemiatööstuse Nõukogu (Cefic) oma ChemistryCan jätkusuutlikkuse aruande. See näitab, kuidas keemiatööstus panustab jõukamasse ja jätkusuutlikumasse Euroopasse seeläbi, et:

- juhib ressursitõhusust ülemaailmsetes väärtusahelates ja oma enda tegevuses;

- edendab ringmajanduse põhimõtete vastuvõtmist;

- loob lahendusi madala süsinikusisaldusega majanduse jaoks;

- hoolitseb inimeste ja keskkonna eest kogu elutsükli vältel.

Aruanne näitab, mida tehakse oma jätkusuutlikkuse harta, mis juhatab Cefic´ut oma töös, elluviimiseks.

Samuti käivitas Cefic ChemistryCani veebisaidi, mis kajastab mõningaid näiteid Cefic liikmete panusest ÜRO säästva arengu eesmärkide saavutamisse.

The European chemical industry commits to 
help make the UN Sustainable Development Goals
a reality
 

The European Chemical Industry Council (Cefic) just launched itsChemistryCan Sustainability Report

It shows how the chemical industry is contributing to a more prosperous and sustainable Europe by:


- driving resource efficiency across global value chains and in their own operations;
- promoting adoption of circular economy principles;
- creating solutions for the low-carbon economy;
caring for people and the environment throughout the entire life cycle.

The report shows what we are doing to deliver on our ‘Sustainability Charter’, which guides Cefic in our work.         
We are also launching the ChemistryCan website, which shows some of the many examples of our members’ contribution to meeting the UN Sustainable Development Goals.  

Narva jaamad on aasta pärast valmis kõik vanarehvid õliks tegema (ML; 22.10.17)

23.10.2017

Allikas: Maaleht

Ain Alvela

Eesti Energia projektidirektor Veljo Aleksandrov märkis reedel toimunud energeetika- ja keskkonaseminaril alternatiivkütuste kasutamise arengutest ülevaadet andes, et tänapäeval on efektiivsus oluline nii tööstuses kui peresuhetes, vaid siis saab meie tegevus olla kestev.

"Tootmise efektiivistamise tee tuleb rajada nii, et see ei ristuks keskkonnahoiu teega. Need teed peavad kulgema kõrvuti," tõi Veljo Aleksejev näite ka näiliselt teineteisele vastanduva valdkonna arendamisest.

"Meil on praegu palju ideid, 500 ja pluss, aga enamikud näivad praegu võimatud. Mõne aja pärast neid üle vaadates, on osad neist juba võimalikeks muutunud. Näiteks peagi sulguvasse Estonia kaevandusse plaanime me nüüd juba täiesti reaalselt rajada pumphüdroelektrijaama, mille kaudu müüa uusi tooteid, kasvõi sageduse hoidmise turule ning teenida sealt uut raha."

Loe edasi...

Video: keemia-, kummi-, plasti- ja ehitusmaterjalitööstuse valdkonna tööjõu- ja oskustevajaduse prognoos valmis 2017. aasta esimeses pooles.

08.08.2017

Allikas: Kutsekoda

Valmis video keemia-, kummi-, plasti- ja ehitusmaterjalitööstuse valdkonna kohta - vaata SIIT

Keemia-, kummi-, plasti- ja ehitusmaterjalitööstuse valdkond on oluline ressursside ja nutika spetsialiseerumisega seonduv valdkond, kus riik panustab oluliselt ka teadus- ja arendustegevusse.

Prognoosi keskmes on valdkondade terviklik vaade, kus tööjõuvajadust analüüsitakse kõikide valdkondade– koksi ja puhastatud naftatoodete, kemikaalide ja keemiatoodete, põhifarmaatsiatoodete ja ravimpreparaatide, kummi- ja plasttoodete ning muude mittemetalsetest mineraalidest toodete tootmise – ametirühmade lõikes. Vaatluse all on nii tootmisprotsessi insenerid ja tootmisjuhid kui masinate operaatorid ja seadistajad, lukksepad ning teised ettevõtete arengule ja lisandväärtusele olulised ametialad.

Loe edasi...


Lehekülg 1 / 42