Artiklid

EKTL tervitab oma ridades kahte uut liiget: Ontic OÜ ja Havila OÜ

12.07.2018

Alates 1. juunist on meie liikmeks Ontic OÜ:

Ontic Minerals toodab looduslikku dekoratiivset kosmeetikat, mis koosneb looduses esinevatest mineraalidest, mis on hoolikalt puhastatud ja jahvatatud peeneks pulbriks, juurde on lisatud veel mõningaid teisi nahale kasulikke looduslikke aineid.

Vaata ettevõtte kohta täpsemalt SIIT

 

Alates 5. juulist on meie liikmeks Havila OÜ

Ettevõtte põhitegevusala on vedelkemikaalide logistika. Tegevuskohad on valdavalt Venemaa ja Soome. Uuritakse võimalusi ettevõtluse laienemiseks Eestis. Kohtla-Järve keemiaparki plaanitakse rajada kemikaalide tank-konteinerite puhastusjaam.
Noore ja edasipüüdliku grupi eesmärgiks on silla püstitamine ida ja lääne vahel pakkudes laia valikut logistika teenuseid keemia ja toiduainete tööstusele.

Vaata ettevõtte kohta täpsemalt SIIT

Nobeli laureaat: teadlased peaksid kindlustama oma avastuste kasutamise (ERR, 03.07.18)

04.07.2018

Allikas: ERR, Novaator

Jaan-Juhan Oidermaa

Keemikud saavad inimesi teadustulemustele kaubandusliku vormi andmisel küll aidata, kuid vaid juhul, kui viimased oma vajadusi kirjeldada oskavad, leiab Nobeli keemiapreemia laureaat Robert H. Grubbs.
Olen päris kindel, et teate ütlust "kui see on roheline või vingerdab, siis on see bioloogia, kui see ei tööta, on see füüsika ja kui see haiseb, on see keemia". Kas ühendid, mille kallal teie töötate, ja keemika tervikuna haisevad? Seda nii otseses kui ka piltlikus mõttes.
Ei-ei, nii kõlab see kõik liiga lihtsalt (naerab). Mõni asi keemias haiseb, teine mitte. Enamik asju, nagu ravimid ja plast, millega orgaaniline keemia tegeleb, ei haise. Need on peamised väljundid, nii et see on tõesti väga kitsas vaade.
Mida siis keemia tänapäeval õigupoolest tähendab? Viimastel aastatel antud Nobeli preemiaid vaadates on raske aru saada, kus lõppeb füüsika ja algab keemia ning vastupidi. Kelleks te end peate, kui võrdlete oma tööd järjest tõhusamalt majade ehitamisega?

Loe edasi...

Tööinspektsioon kutsub üles: kandideeri auhinnale „Hea Töökeskkond 2018“

28.06.2018

Tööinspektsiooni pressiteade

28.06.2018

Kandideeri auhinnale „Hea Töökeskkond 2018“

Tööinspektsioon tunnustab igal aastal ettevõtteid hea töökeskkonna arendamise eest. Tunnustusega soovib Tööinspektsioon tõsta esile ettevõtteid, kus väärtustatakse töötajate tervist säästvat töökeskkonda ja ohutut töötamist. Kui eelnevatel aastatel valis Tööinspektsioon kandidaadid ise välja, tuginedes ettevõtte kohta infosüsteemis olevatele andmetele, siis sellest aastast annab Tööinspektsioon ettevõtetele võimaluse ise kandideerida.

Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul on praeguses tööjõuturu olukorras, kus häid töötajad otsitakse taga tikutulega tööandjatel vaja silma paista ning eristuda. „Mis on see, mis paneb töötaja otsustama, millisesse ettevõttesse tööle asuda? Hea palk – kindlasti! Erinevad soodustused sportimiseks ja terviseedendamiseks – loomulikult! Toetav kollektiiv ja huvitav töö on ka tähtsad. Aga kõik see ei ole oluline, kui töötaja tervis ei ole tööd tehes hoitud ja tema heaolu tagatud. Kuidas aga olla ise kindel, et ettevõtte töökeskkond on ohutu ja tervisthoidev ning seda ka teistele näidata? Üheks heaks võimaluseks on osaleda Tööinspektsiooni konkursil,“ ütles Maripuu.

Loe edasi...

Terviseamet uurib põlevkivitööstuse mõju Ida-Virumaa elanikele (20.06.18)

25.06.2018

Allikas: Terviseamet

Põlevkivi kasutamise riikliku arengukava 2016–2030 rakendusplaani raames viib Terviseamet Ida-Virumaal läbi uuringu, et töötada välja metoodika välisõhuseisundi ning lapseea astma ja teiste allergiahaiguste vahelise seoste leidmiseks põlevkivitööstusest mõjutatud aladel.

„Kuigi Ida-Virumaal on tootmise vähenemise, parema tehnoloogia kasutuselevõtmise ja keskkonnaseadusandluse rangemate nõuete tõttu õhusaasteainete heitkogused põlevkivitööstuses juba enam kui paarikümne aasta jooksul pidevalt vähenenud, on probleem siiski püsiv,“ ütles terviseameti keskkonnatervise osakonna nõunik Hedi Harzia.

„Seetõttu ongi projekti eesmärk välja töötada metoodika, mis võimaldab hinnata keskkonna ja laste tervisliku seisundi omavahelisi seoseid põlevkivitööstusest mõjutatud aladel.“

Loe edasi...

Ilmus TööstusEST Industry 4.0 eri

01.06.2018

TööstusEST on uuenenud - alates maikuu numbrist on kõik lood ka üleval veebis www.toostusest.ee , samuti Facebookis https://www.facebook.com/toostusest/  ning Twitteris https://twitter.com/ToostusEST .

Viimane number käsitleb paljusid põnevaid teemasid, nagu näiteks:

  • Tööstus 4.0 – kui suureks kasvab robotite võim?
  • Kuidas andmed masinast kätte saada?
  • Digitaalsem tööstus kõigest 48 tunniga
  • Kuidas tehast robotiseerida
  • Tööstuse digitaliseerumine kogub hoogu
  • Tööstus ootab muutust maksupoliitikas

Lisaks palju teisi põnevaid teemasid ja küsimusi


Lehekülg 1 / 46