Selgus aasta parim finantsjuht (ÄP; 29.05.14)

29.05.2014

Kadri Põlendik; Äripäev

29.05.2014, 

Finantskonverentsil Big4 valiti viie nominendi seast aasta finantsjuhiks Viru Keemia Grupi finantsjuht Ahti Puur.

"See on nagu särav kirss tordil. Tort ise on seesama ettevõte, kus ma töötan - Viru Keemia Grupp," ütles Puur oma tänukõnes.

Ta rääkis, et nelja aastaga, mis ta on olnud VKG juhatuses, on ta saanud 507 miljonit eurot laenulimiiti, millest osa on kasutamata, aga tegevus käib.

Puur loetles kõiki VKG valminud ja valmivaid projekte - peagi lõppev lubjatehase ehitus, teise Petroteri õlitehase käivitamine juulis, järgmisel suvel valmiv kolmas Petroteri õlitehas, ja paari nädala pärast avatav kummivaikude tehas.

"Selle aja sees, mis ma olen seal töötanud, oleme avanud allmaakaevanduse, kus on maa-aluseid käike poolteist korda rohkem kui Haapsalus tänavaid. Meil on Euroopa üks pikemaid kurvidega lintkonveiereid, kus lindi katkematu pikkus on 25 km. See on suhteliselt unikaalne ehitus ka maailma mastaabis," kirjeldas Puur ja tõdes, et sellises ettevõttes on äärmiselt vahva töötada.

Puuri esitas kandidaadiks audiitorbüroo KPMG ja tema puhul toodi välja olulist rolli investeeringute läbiviimisel ja finantseerimise leidmisel ettevõttes, mis rakendab kogu oma finantsvõimekust kasvamiseks.

Lisaks Puurile olid nominentide hulgas Ekspress Grupi finantsjuht Pirje Raidma, Tallink Grupi finantsjuht Janek Stalmeister, Tallinna Vee finantsjuht Riina Käi ja Merko Grupi finantsjuht Signe Kukin. Viis nominenti valiti välja 20 kandidaadi seast.

Raidma puhul mängis rolli see, et ta on edukalt parandanud börsifirma kuluefektiivsust ning olnud hea tasakaalustaja tegevjuhtkonna lennukatele äriplaanidele.

Stalmeister on koos kolleegidega teinud Tallink Grupist ühe regiooni suurima ettevõtte, panustanud selle edusse ja aidanud korraldada-juhtida väga suuri investeeringuid.

Kukinit tõsteti esile, sest ta on panustanud Merko kontserni aruandluse muutmisesse, aidanud ümber korraldada kontserni struktuuri, tütarettevõtteid kokku sulatada ning muutnud tõhusamaks sisekontrolli.

Käi puhul peeti oluliseks asjaolu, et ta on ettevõtte uue finantsjuhina algatanud mitmeid finantskontrolli tugevdavaid ja läbipaistvust suurendavad projekte ning oskuslikult vaielnud konkurentsiametiga.

Aasta finantsjuhti valisid nelja suurema audiitorbüroo juhid Andris Jegers KPMGst, Ivar Kiigemägi Ernst & Youngist, Ago Vilu PwCst ja Veiko Hintsov Deloitte'ist ning Äripäeva finantsjuht Toomas Truuverk.

Mullu sai aasta finantsjuhiks Maigi Pärnik-Pernik Baltikast ning tunamullu Margus Kaasik Eesti Energiast.

28.-29. mai toimub Äripäeva ja audiitorbüroode Ernst&Young, PwC, KPMG, Deloitte korraldatud finantsjuhtide konverents BIG4. Konverentsil astuvad üles audiitorbüroode juhid ja prominentsed finantsvaldkonna eksperdid. Big4 2014 otsib võimalusi Eesti ettevõtete konkurentsivõime tõstmiseks ja näeb finantsjuhti kui strateegi, kelle otsustest sõltub tema ettevõtte tulevik.

 

Viimati uuendatud 29.05.2014