Värvide valitsejanna: kas oleksime 1000eurose miinimumpalga puhul leivapätsi hinnaga nõus? (ÄL; 27.01.15)

27.01.2015

Ärileht

Kadri Paas

Viimistlusvahendeid tootva Akzo Nobel Baltics AS-i juht Piret Minn on keemiainseneri haridusega ja käib peaaegu iga päev tehase juurest Raplast Tallinnasse tööle.

Piret Minn hoiab pöialt, et Eestis ei taastataks pärast valimisi ettevõtete tulumaksu, viidaks sisse astmelist tulumaksu ega jagataks kokku korjatavat maksuraha pelgalt emotsioonidele toetudes.

„Eesti on liiga väike selleks, et kogutud ja olemasoleva rahaga priisata. Me peame olema pragmaatilised. Spetsialisti otsused ei ole populaarsed otsused, aga need on alati jätkusuutlikud," ütleb ta, vihjates poliitikute emotsionaalsetele otsustele.

Statistika näitab, et Eesti majandus kasvab sujuvalt 2–3% võrra. Kas ja kuidas teie sellest osa saate? Kas olete uuesti kriisieelse taseme saavutanud?

Kriisieelset taset ei ole kindlasti saavutanud. Vähemalt mitte Eestis ja Baltikumis tervikuna. Praegu on talvine aeg, just olid kristlaste ja õigeusklike jõulud. Sel ajal ei toimu loomulikult midagi. Kuu aega, detsembri keskpaigast kuni jaanuari keskpaigani on peaaegu täielik vaikus, aga kevaditi tuleb uus ja loomulik tõus. Inimesed hakkavad enamasti umbes maikuust taas värvima ja lakkima.

Mis puudutab kriisi, siis nõustun ilmselt üldjoontes Kristjan Lepikuga, kes küsis retooriliselt: kas maailm üldse saab enam taevast kukkuva rahata, raha juurdetrükita hakkama? Eks kriisieelne aeg oli ikkagi selline, et inimesed ja ettevõtted said nii hästi elada suuresti laenuraha abil. Aga igavesti ei saa võõra, kokku laenatud raha abil elada.

Artikkel jätkub ...
Täismahus lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta päevapilet Ärilehte

Viimati uuendatud 27.01.2015