Sillamäel tööstusettevõtte Molycorp Silmeti hoone on kustutatud (10.06.15)

10.06.2015

Alliks: Päästeamet ja Sillamäe LV

10.juunil kella 02.16ks Oli tulekahju ettevõtte Molycorp Silmeti hoones kustutatud. Tulekahjule, millest teatati häirekeskusele 9.juunil kell 15.45, pandi piir kell 00.09. Ohtu linnaelanikele enam ei ole.

Molycorp Silmetis käideldakse haruldasi muldmetalle. Põlemise tagajärjel levis suits, mis sisaldas plastiku põlemisest eralduvaid aineid ja põlemisgaase. Ettevõtte töötajad ning linnaelanikud kannatada ei ole saanud.

Päästetööde jooksul on arstiabi vajanud 6 päästjat, neist neli jätkasid peale esmaabi osutamist tööd, kaks päästjat saadeti kodusele ravile. Põlemise tagajärjel varisesid kokku hoone katus ning 3. ja 4.korrus ning hoone muutus varisemisohtlikuks.

Kohapeal töötasid päästjad Ida päästekeskuse Narva, Jõhvi, Kohtla-Järve, Iisaku, Kunda päästekomandodest, kohal on eritehnika. Päästetöödele kutsuti abi ka Lõuna ja Põhja päästekeskustest ja kiirabi.

9.juunil kell 15.45 tuli häirekeskusele teade, et Sillamäel Kesk tänaval tuleb ettevõtte hoonest musta suitsu, mis levib linnale. Kohalesaabunud päästjad selgitasid välja, et tegemist on ohuolukorraga ning tuleb teavitada linnaelanikke ohust. Kella poole viie ajal teavitati Sillamäe elanike ohtlikust suitsust. Inimestel paluti varjuda siseruumides ning mitte avada aknaid ja uksi. Leviv suitsupilv oli ohtlik umbes 2km raadiuses.

Mis täpselt tulekahju põhjustas ning kui suur on keskkonnale tekitatud kahju selgitab uurimine

Helen Tammets

Ida päästekeskuse pressiesindaja (пресс-секретарь)

Päästeamet, kommunikatsiooniosakond

e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

+372 513 4187

www.facebook.com/paasteamet

Päringud: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

+372 5330 8795

Viimati uuendatud 10.06.2015