Edukas tööstur: vaja on digirevolutsiooni ja koostööd ülikoolidega (ÄL: 10.11.16)

11.11.2016

Allikas: Ärileht

Majandusarengu töögrupi liige ja Chemi-Pharmi AS juht Ruth Oltjer ütles, et riiki viib edasi tööstuste teadus- ja arendustegevus, milles tuleks teha koostööd ülikoolidega.

Ruth Oltjeri sõnul olid tehtud ettepanekutest talle kõige hingelähedasemad need, mis puudutasid lapsi, naisi, puhast loodust ning tööstuse arendust.

"Ma olen väga seda meelt, et teadus- ja arendustegevus viib meie riiki edasi. Me oleme keskmise palga kriisis ja sealt väljatulek on samm uuele tasandile. Kuid seda ei saa me teha vaatamata üle kõrgharidusreformid ning ettevõtete poliitikad."

Küsimusele, miks on tööstused jäänud maha innovatsioonist, vastas Oltjer, et meie ettevõtted on väiksed ning teadus- ja arendustegevus on kallis. Kuidas seda muuta? "See on koostöö küsimus, tuleks teha väga head koostööd ülikoolidega."

Seda, kas töögrupi poolt tehtud otsuseid kuulda võetakse, on Oltjeri sõnul valitsuse otsustada. "Kuid ettevõtted saavad neid ellu viia endast lähtuvalt. Meie (Chemi-Pharm AS) oleme alustanud digirevolutsiooniga ja efektiivsus tuleb tänu sellele kiiremini kui me loota julgesime," ütles ta.

Allikas: Delfi TV

Viimati uuendatud 11.11.2016