Wolf Group kinnitas kanda Lõuna-Ameerikas, Indias ja Balkanil (e24, 11.04.12)

11.04.2012

11.04.2012
Toimetas: Adele Pao
www.e24.ee


Mullu laiendas  Wolf Group kliendibaasi Lõuna-Ameerikas ning saavutas edusamme India turul. Tänavu alustas Wolf Group müüki ka Mehhikosse ja Makedooniasse ning peab neid regioone eriti ahvatlevateks.

Tänavu alustas  ettevõte ehituskeemia ekspordi eksootilisse Makedooniasse ja Mehhikosse. «Mehhiko majandus on maailmas suuruselt üheteistkümnes ning viimastel aastatel on olnud jõudsalt tõusuteel,» rääkis Wolf Groupi juhatuse esimees Jaan Puusaag ning lisas, et Mehhikos on hästi arenenud ehituskeemia kasutamise kultuur, mis teeb selle turu eriti ahvatlevaks.
 

Läbi ekspordi Makedooniasse loodab ettevõte laiendada haaret ka Albaania ja Kosovo turgudele. «Balkani kolm riiki moodustavad kokku sama suure turu kui Baltikum ja on hetkel samas seisus kui Eesti kümme või enam aastat tagasi,» lisas ta.

Wolf Groupi eelmise majandusaasta müügikäive oli ligi 80 miljonit eurot, kasvades eelmise aasta sama perioodiga võrreldes ligi 15 protsenti.

Puusaag ütles majandusaasta tulemusi kommenteerides, et 2011. aasta oli Wolf Groupi jaoks edukas. «Balti riigid näitasid kriisist toibumise märke ning müük Soome turule näitas kasvumärke,» sõnas Puusaag. Kokku kasvas Läti ja Leedu müük üle 30 protsenti, Soome tõusuks on 15 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Positiivseid müügitulemusi oli märgata ka teistel eksportturgudel.

Selle aasta veebruaris kasvas kaupade eksport Eestist jooksevhindades 16 protsenti ja import Eestisse 25 protsenti võrreldes eelmise aasta veebruariga, teatab Statistikaamet. Impordi kasvu mõjutas kõige rohkem kütuste ning transpordivahendite sisseveo suurenemine.

Veebruaris eksporditi Eestist kaupu jooksevhindades 0,97 miljardi euro väärtuses ja imporditi Eestisse 1,11 miljardi euro eest.

Ekspordi sihtriikide seas oli esikohal Rootsi (17 protsenti Eesti koguekspordist), järgnesid Soome (14 protsenti) ja Venemaa (10 protsenti). Kõige rohkem mõjutas Eesti koguekspordi suurenemist võrreldes 2011. aasta veebruariga väljaveo suurenemine Nigeeriasse ja Ameerika Ühendriikidesse (peamiselt kerg- ja kütteõlid).
 

Viimati uuendatud 11.10.2013