Rekordarv Hoolime ja Vastutame (Responsible Care) auhindu näitab keemiatööstuse olulist rolli võitluses COVID-19 vastu

Chemi Pharm AS

Täna (13.10.2020) autasustas Euroopa Keemiatööstuse Nõukogu (CEFIC) 16 keemiatööstuse ettevõtet ja erialaliitu kogu Euroopas nende ülemaailmse reageerimise eest COVID-19 pandeemia vastu võitlemisel. 2020. aasta Euroopa Hoolime ja Vastutame auhinnad ühisnimetajaga „Hoolimine COVID-19 ajal“ tunnustasid ettevõtete jõupingutusi kriitiliste tarneahelate töös hoidmisel, töötajate ja töökoha kaitsmisel ning meie kogukondade toetamisel enneolematul ajal.

Cefic peadirektor Marco Mensink kiitis võitjaid öeldes:

"Näitame hämmastavat tööd, mida ettevõtted ja liidud kogu Euroopas COVID-19 pandeemia ajal on teinud; hoides meie ühiskonda toimivana, hoides tööstust toimivana ja tuues lahendusi, mis on määravad, kui olukord on tõeliselt keeruline."

Võitnud ettevõtted ja liidud näitasid oma kiiret tegevust tootmisliinide ümberkujundamisel; digitaalsete protsesside integreerimisel, et rahuldada kriitiliste toodete uusi nõudmisi, ja muuta need kättesaadavaks tervishoiu-, meditsiini- ja eakate hoolduse teenuse pakkujatele. Töötajate kaitsmiseks viisid ettevõtted ellu muljetavaldavad töösse naasmise plaanid, koolitasid töötajaid ning integreerisid ulatuslikke tervise- ja ohutusmeetmeid, et kaitsta oma töötajaid, nende perekondi ja naaberkogukondi.

Hoolime ja Vastutame auhinnad anti välja neljas kategoorias:

  • 1. kategooria: Tootmisliinide töös hoidmine ja ümberkujundamine
  • 2. kategooria: Töökoha ja inimeste kaitse
  • 3. kategooria: Kogukondade toetamine
  • 4. kategooria: Mitut kategooriat hõlmavad algatused

Eesti Keemiatööstuse Liidul on suur rõõm ja au teatada, et esimeses kategoorias valiti üheks võitjaks meie liikmes-ettevõte Chemi Pharm AS, kes pälvis kõrge tunnustuse digitaalsete tööriistade abil masinate töö ja protsesside stimuleerimise ning oma töö ühelt vahetuselt kolmele vahetusele üleviimise eest. Ettevõte toodab COVID-19 kriisi silmas pidades asendamatuid desinfektante, isikliku hügieeni vahendeid, puhastus- ja erihooldustooteid. 

Vaata 1. kategooria võitjate kohta CEFIC poolt avaldatud videoklippi alljärgnevalt:

Info kõikide teiste H&V auhindade võitjate kohta leiab CEFIC kodulehelt: SIIT

Ülemaailmse "Hoolime ja Vastutame" (Responsible Care) programmi kohta loe täpsemalt SIIT