Vähese CO2 heitega elektrienergia suurendamine Euroopas: Cefic pakub poliitilisi soovitusi ja võtab juhtrolli, et maksimeerida väikeste moodulreaktorite (SMR) potentsiaali
Tuumaenergia rolli Euroopa kliimaalaste ambitsioonide elluviimisel on rõhutatud Euroopa Komisjoni netonullheitega tööstuse määruses (Net-Zero Industry Act) ning esilekerkivat tuumatehnoloogiat, mis tarnib suurel hulgal vähese süsinikdioksiidiheitega elektrit, nimetatakse väikesteks moodulreaktoriteks (Small Modular Reactors ehk SMR-id). Need on kompaktsed modulaarsed tuumaelektrijaamad, mida saab rajada tööstusobjektidele või nende vahetusse lähedusse, et toota vähese süsinikdioksiidiheitega elektrit ja soojust.
SMR-id on eriti paljutõotavad energiamahuka tööstuse jaoks, nagu näiteks kemikaalid, mis sõltuvad üha enam ja suuremal määral vähese CO2-heitega energia rohkete ja kulutõhusate tarnete kättesaadavusest.
Cefic nimetati juuni alguses Euroopa Komisjoni tööstuslike rakenduste tehnilise töörühma eesistujaks. Tegemist on osaga ELi Komisjoni SMR-ide tööstusliidust. Eelnevaga seoses avaldas Cefic kaks uuringudokumenti, millest ühes vaadeldakse SMR-i kasutuselevõtu potentsiaali keemiatööstuses ja teises kirjeldatakse SMR-i võimaldavaid kriitilisi tingimusi ja avaldatakse sellega seotud poliitilisi soovitusi.
Vaata täpsemalt ja tutvu avaldatud dokumentidega SIIN.